Продавець Засоби Малої Механізації розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
738 відгуків
+380 (95) 724-20-25

Заточення ріжучих ланцюгів

Заточення ріжучих ланцюгів

Загострювання пиляльного ланцюга бензопили.

Використання не заточеною (тупий) пиляльного ланцюга веде до підвищеного зношування ріжучої гарнітури (шини, зірочки, муфти зчеплення), а також навантаження на всі рухомі деталі бензопили і електропили. Якщо регулярно проводити перевірку гостроти ріжучих зубів ланцюга, а також пильної шини і підшипників, що встановлені на шині, можна істотно зменшити експлуатаційні витрати при роботі садовим інструментом.

Зменшення гостроти ріжучих ланок під час роботи-це нормальний процес. На тривалість гостроти ланцюга впливає твердість і абразивність матеріалу, з яким Ви працюєте.

Ознаки коли необхідно провести заточування або заміни пиляльного ланцюга бензопили.

  • значно збільшується час розпилювання деревини
  • необхідно докладати додаткові зусилля на передню ручку пили
  • з під ланцюга летить "борошно".

ПРАВИЛЬНИЙ ПІДБІР НАПИЛКА ДЛЯ ЗАТОЧУВАННЯ ЛАНЦЮГА ПИЛЬНОЇ

Визначення виду ланцюга

Для заточування застосовуються напилки круглої форми у поперечному перерізі. Відмінності між ними-діаметр. Для кожного кроку відповідає свій діаметр. На різальному зубі нанесена цифра (див. картинку). Ця цифра несе в собі характеристику ланцюга.

 

 

Цифра на ланцюгу допоможе Вам визначити тип ланцюга (див. таблицю).

Ну а далі і діаметр напилка, яким необхідно провести заточку.

 ПРОЦЕС ЗАТОЧУВАННЯ

 
При веденні напилка однією рукою міцно тримайте його за ручку, а іншою рукою направляйте його вперед вздовж ріжучого зуба. Завжди починайте з самого короткого зуба і прикладайте напилок до ріжучого зуба таким чином, щоб його можна було вести вздовж ріжучого зуба, натискаючи зсередини назовні.
 
 
Завжди виконуйте заточування під кутом 90° до напрямної шини. Напилок притискається до ріжучого зуба тільки при русі вперед - при русі назад відводите напилок. Трохи перевертайте напилок через певні проміжки часу, щоб уникнути одностороннього зносу.
 
 
За стандартом пильні ланцюга STIHL заточуються під кутом 30° - паралельно сервісної маркуванні кута заточування.
 
 

Ведіть напилок таким чином, щоб четверта частина діаметра напилка виступала за верхню ріжучу грань зуба.

Перший зуб, який Ви вибрали, необхідно заточувати до тих пір, поки знову не буде досягнуто чудову якість різу.

.


КОРИГУВАННЯ ОБМЕЖУВАЛЬНОГО ЗУБА

 

При заточуванні ріжучого зуба відстань до обмежувача глибини зменшується. По закінченні заточування всіх ріжучих зубів слід перевірити відстань до обмежувача глибини і при необхідності відкоригувати. Використовуйте для перевірки відстані до обмежувача глибини контрольний калібр, відповідний кроку ланцюга.

Для цього просто накладіть контрольний калібр пиляльний ланцюг. Якщо обмежувач глибини виступає за контрольний калібр, його слід трохи сточити напилком.

 
 
Доробіть обмежувач глибини так, щоб він не виступав за контрольний калібр.
 
 
У пилкових ланцюгів з провідним ланкою з виступом, виступ обробляється одночасно з обмежувачем глибини.
 
 

На завершення подточите верхню крайку обмежувача глибини під кутом паралельно сервісної маркування - при цьому не опускайте ще більше найвищий ділянку обмежувача глибини. Слідкуйте за тим, щоб тільки що заточені ріжучі зуби не оброблялися плоским напилком. Якщо перестаратися з обмежувачем глибини, збільшиться віддача бензопили.

STIHL професійний рада

  1. На самому початку зробіть на одному різальному зубі позначку фломастером. Через два-три проходи напилком перевірте, як знятий матеріал. Якщо матеріал знімається рівномірно, ваші правильні дії. Якщо фарба знялася лише місцями, перевірте, чи правильний напилок ви використовуєте, і стежте за тим, щоб при веденні напилок не розташовувався занадто високо або занадто низько.
  2. Не чекайте, поки пильний ланцюг остаточно затупиться. Часто буває достатньо всього декількох проходів напилком, щоб пиляльний ланцюг знову стала гострою.
  3. Вважайте проходи напилком і робіть однакову кількість проходів на кожному різальному зубі, щоб забезпечити однакову довжину всіх зубів.
  4. Якщо ви побачите, що ріжучі зуби одного ряду коротше, ніж іншого, це означає, що на цій стороні Ви тиснули на напилок сильніше. Сравняйте довжину різальних зубів, зробивши один-два проходи напилком на більш довгих зубах.

Більш детально про заточування ланцюгів можна ознайомитися за посиланням.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner